Lajçak dhe Palmer të hënën vijnë në Kosovë, takojnë Kurtin e Osmanin

179
lajcak-dhe-palmer-te-henen-vijne-ne-kosove,-takojne-kurtin-e-osmanin

Siç bëhet e ditur, në ditën e parë të javës së ardhshme ata do të qëndrojnë për vizitë në Prishtinë, shkruan Rahovec.net.

Ata do të takojnë kryeministrin Kurti si dhe presidenten Osmani.

Palmer e Lajçak u takuan të mërkurën në Bruksel.

Siç njoftoi Lajçak, në këtë takim temë diskutimi ishte pikërisht dialogu mes Kosovës e Serbisë. /Rahovec.net/