Buffon afër rikthimit tek Parma

267
buffon-afer-rikthimit-tek-parma

Gianluigi Buffon është gati të nis aventurën e tij të re.

Sipas “Gianlucadimarzio”, 43 vjeçari është pranë një rikthimi tek klubi i cili e filloi karrierën si futbollist profesionist.

Kjo pritet të ndodhë pasi në Parma tani ka aderuar Enzo Maresca, ish bashkëlojtar i Buffonit.

Por, edhe ofertat nga jashtë nuk janë të pakta, Panathinaikos në Greqi, por edhe nga Brazili.

Megjithatë, Parma ka një vend të veçantë në zemrën e Buffon dhe rikthimi i klubit në Serie A mund të jetë një motivim për portierin veteran dhe përfundimi eventual i karrierës në klubin ku filloi gjithçka.

The post Buffon afër rikthimit tek Parma appeared first on RahovecNET.