Saturday, September 30, 2023

Arkivat Përditshëm May 28, 2021

policia-e-kosove-arreston-8-persona-qe-ishin-ne-kerkim

Policia e Kosovë arreston 8 persona që ishin në kërkim

0
Policia e Kosovës ka lajmëruar se ka arrestuar 8 persona që ishin në kërkim. Arrestimet janë bërë në 8 aksione të ndara. Të gjitha arrestimet janë...
policia-inicion-raste-kriminale-ndaj-dy-te-dyshuarve-ne-peje,-njeri-nga-ta-posedonte-kartele-te-aki-se

Policia inicion raste kriminale ndaj dy të dyshuarve në Pejë, njeri nga ta posedonte...

0
Hetuesit policorë të Njësisë Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit-Pejë, të mbështetur nga patrulla policore të Stacionit Policor-Pejë dhe Njësisë së Reagimit...
buffon-afer-rikthimit-tek-parma

Buffon afër rikthimit tek Parma

0
Gianluigi Buffon është gati të nis aventurën e tij të re. Sipas “Gianlucadimarzio”, 43 vjeçari është pranë një rikthimi tek klubi i cili e filloi...
challandes-per-lojtaret-e-pakenaqur-te-kosova:-shihni-sergio-ramosin

Challandes për lojtarët e pakënaqur te Kosova: Shihni Sergio Ramosin

0
Atmosfera në Kombëtaren e Kosovës nuk është ajo e viteve më parë. Kohë pas kohe disa futbollistë kanë shprehur pakënaqësinë me trajnerin Bernard Challandes, derisa...
keto-jane-te-gjitha-masat-e-reja-anticovid-dhe-vendimet-te-miratuara-nga-qeveria

Këto janë të gjitha masat e reja antiCovid dhe vendimet të miratuara nga Qeveria

0
Pika e parë që mori miratimin e qeverisë ishte vendimi me të cilin ajo në pajtim me Përfundimin e Kuvendit të Republikës së Kosovës...
pdk-zyrtarizon-kandidaturat-per-kryetar-komune-ne-prizren-dhe-fushe-kosove

PDK zyrtarizon kandidaturat për kryetar komune në Prizren dhe Fushë Kosovë

0
Prezantimin e tyre do të bëjë, kryetari në detyrë i kësaj partie, Enver Hoxhaj. Konferenca për kandidatin që do ta synojë Prizrenin fillon në ora...
incident-ne-feste-jasmina-i-hedh-shampanjen-ne-supe-andit-teksa-ai-kercen-me-shqipen

Incident në festë Jasmina i hedh shampanjën në supe Andit teksa ai kërcen me...

0
Një incident ka ndodhur në festën e “Përputhen”. Ditë më parë, konkurrentët e “Përputhen” u mblodhën në një vend, për të festuar bashkë pas përfundimit...
bashkeshortja-e-feros-merre-komente-nga-keto-dy-kengetare-te-njohura

Bashkëshortja e Feros merrë komente nga këto dy këngëtare të njohura

0
Arbenita Ismaili tanimë është bërë nënë për herë të parë. Pak muaj pas martesës me Feron dyshja u bënë prindër të një vajze të cilën...
porsche-917k-po-shkon-ne-ankand,-pritet-te-shitet-per-18.5-milione-dollare

Porsche 917K po shkon në ankand, pritet të shitet për 18.5 milionë dollarë

0
Tifozët dhe koleksionistët e pasur të modeleve legjendare të Porsche tani kanë mundësinë të blejnë “një pjesë të historisë”. Është një Porsche 917K i...
kerkohej-nga-policia,-pejani-arrestohet-ne-zvicer-dhe-ekstradohet-ne-kosove

Kërkohej nga policia, pejani arrestohet në Zvicër dhe ekstradohet në Kosovë

0
Policia e Kosovës ka njoftuar se një person që ishte në kërkim është . Sipas policisë, deri tek arrestimi i tij ka ardhur pas bashkëpunimit...