Momenti kur vrasësi i Donjeta Pajazitaj dënohet me burgim të përjetshëm

146
momenti-kur-vrasesi-i-donjeta-pajazitaj-denohet-me-burgim-te-perjetshem

Naser Pajazitaj është dënuar sot me burgim të përjetshëm për vrasjen e kushërirës së tij, Donjeta Pajazitajt.

Sipas aktakuzës së Prokurorisë, Naser Pajazitaj akuzohet se më 09.11.2015, në bjeshkët e Strellcit Komuna e Deçanit, në vendin e quajtur te “Kroni i Lajthisë” , me dashje dhe me armë të tipit të panjohur, në mënyrë dinake dhe për motive të ulëta e ka vrarë Donjeta Pajazitajn.

Më poshtë, momenti kur gjyqtari shpall aktgjykimin:

Reklamë