Haxhiu i reagon Remit: Kurti e ka refuzuar armën dhe uniformën e UÇK-së

195
haxhiu-i-reagon-remit:-kurti-e-ka-refuzuar-armen-dhe-uniformen-e-uck-se

Ai e ka pyetur Mustafën se ku ka luftuar me Kurtin, meqenëse, siç ka thënë, askush nuk i ka parë bashkë.

Tutje, Haxhiu ka thënë se Kurti ka refuzuar armën dhe uniformën e UÇK-së.

“Rem, për luftën tënde nuk ka dilema, por të gjithë e dimë që  Albini ka refuzuar armën dhe uniformën e UÇK-së , ai është përcaktuar për zyre politike.

Të thoje  se Albini ka qenë pjesë e zyres politike të UÇK-së në Prishtinë të udhëhqur nga Adem Demaqi është OK dhe është e vërtetë.

Por te thuash e kam bashkëluftëtar, ia ke humbur kuptimin fjalës BASHKËLUFTOJ…”, ka shkruar Haxhiu.