Sekuestrohen armë e municion në Obiliq, arrestohet 36 vjeçari

172
sekuestrohen-arme-e-municion-ne-obiliq,-arrestohet-36-vjecari

Policia e Kosovës në rajonin e Prishtinës ka sekuestruar armë dhe municion në rajonin e Obiliqit.

Në orët e hershme të mëngjesit stacioni policor i Obiliqit ka zhvilluar një operacion bastisje në fshatin Sibovc të kësaj komune me ç’rast është arritur të gjenden dhe sekuestrohen armë dhe municione të ndryshme.

Janë sekuestruar:

Një armë automatike AK47

Nëntë karikator të armës AK47

Dy pushkë gjuetie

Një revole të tipit Beretta, të kalibrit 9mm si dhe  55 copë fishekë të kalibrave të ndryshëm.