Bieber e quan injorante deklaratën e deputetes gjermane se Kosova duhet çarmatosur

168
bieber-e-quan-injorante-deklaraten-e-deputetes-gjermane-se-kosova-duhet-carmatosur

“Pse e majta është në anën e Putinit në politikat e rrezikshme të jashtme?”, ka shkruar në Twitter Bieber, duke shpërndarë postimin e Nastic.

Ai e ka quajtur injorante, arrogante dhe të gabuar.

“Nuk mund të bësh politikë të jashtme me këtë. Partnerët e koalicionit janë AFD dhe FPÖ për një linjë të tillë”.

Nastic është anëtare e Partisë së Majtë dhe në fjalimin e saj kundër Kosovës në Bundestag ka thënë se është qëndrim i partisë së saj.