Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm May 26, 2021

e-mitura-ne-ferizaj-dyshohet-te-jete-perdorur-per-prostitucion

E mitura në Ferizaj dyshohet të jetë përdorur për prostitucion

0
Gjykata Themelore në Ferizaj ia ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji të dyshuarës për trafikim me njerëz, M.R. Lajmi u...
arrestohet-nje-35-vjecar-per-dhune-familjare-ne-podujeve

Arrestohet një 35-vjeçar për dhunë familjare në Podujevë

0
Policia e rajonit të Prishtinës ka arrestuar personin me inicialet D.A. (35) nën dyshimin se ka ushtruar dhunë fizike ndaj një 30-vjeçareje në Podujevë. Rasti...
zhbllokohet-rezultati-ne-finale-te-europa-liges

Zhbllokohet rezultati në finale të Europa Ligës

0
Është shënuar goli i parë në ndeshjen Villarreal – Manchester United Është skuadra e Unai Emery që ka shënuar gol në minutën e 29-të me...
ka-aksione-ne-nje-bastore,-uefa-denon-ibrahimovicin

Ka aksione në një bastore, UEFA dënon Ibrahimovicin

0
Sulmuesi Zlatan Ibrahimovic thuhet se ka 10 për qind të aksioneve të ueb-faqes së basteve Bethard UEFA ka konfirmuar që ka dënuar sulmuesin e AC...
qeveria-tregon-se-cka-bisedoi-kurti-me-abdixhikun,-publikon-foto-nga-takimi

Qeveria tregon se çka bisedoi Kurti me Abdixhikun, publikon foto nga takimi

0
Në njoftimin e qeverisë thuhet kryeministri Kurti e njoftoi z.Abdixhiku për takimet që pati me përfaqësuesit më të lartë të Bashkimit Evropian në Bruksel...
perfundon-takimi,-abdixhiku:-kurtit-ia-beme-nje-qartesim,-nje-kerkese-dhe-nje-oferte

Përfundon takimi, Abdixhiku: Kurtit ia bëmë një qartësim, një kërkesë dhe një ofertë

0
Abdixhiku ka thënë se në këtë takim është biseduar për çështjen e dialogut, dhe në këtë takim Abdixhiku tha se Kurtit i është bërë...
hoxhaj-perkujton-martiret-e-vrare-ne-“lagjen-e-trimave”-ne-prizren

Hoxhaj përkujton martirët e vrarë në “Lagjen e Trimave” në Prizren

0
Në një postim në Facebook, Hoxhaj ka thënë se “para 22 vitesh u sulmua nga forcat paramilitare serbe njëra nga bazat më të fuqishme...
recica:-qeveria-kurti-ka-anuluar-aplikimin-per-anetaresimin-e-kosoves-ne-interpol,-serish-mashtroi-qytetaret

Reçica: Qeveria Kurti ka anuluar aplikimin për anëtarësimin e Kosovës në Interpol, sërish mashtroi...

0
Ai tha se për Partinë Demokratike të Kosovës, një vendim i tillë, përveç që përbën shkelje të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, në të...
shefi-i-microsoftit-premton-gjeneraten-e-re-te-windowsit

Shefi i Microsoftit premton gjeneratën e re të Windowsit

0
Teksa Google dhe Apple po iu drejtohen zhvilluesve për aplikacione të reja për eventet e ardhshme, gjiganti tjetër teknologjik, Microsoft, po synon një tjetër...
gjendet-kokaine-ne-gjakun-e-nje-5-vjecari,-prangoset-i-ati

Gjendet kokainë në gjakun e një 5-vjeçari, prangoset i ati

0
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Qipro, ku në trupin e një fëmije të moshës 5-vjeçare janë gjetur substanca kokaine. Sipas mediave të huaja,...