Wednesday, May 31, 2023
Ballina SPORT Zyrtare: Ceballos largohet nga Arsenali

Zyrtare: Ceballos largohet nga Arsenali

166
zyrtare:-ceballos-largohet-nga-arsenali

Dani Ceballos ka konfirmuar largimin nga Arsenali, pasi ishte në huazim prej Real Madridit.

Mesfushori arriti të tregonte cilësitë e tij në Londër, mirëpo The Gunners nuk duan të investojnë në të.

Kështu, pas dy sezoneve, Ceballos u largua nga Arsenali dhe tani me gjasë nuk do të qëndrojë as te Real Madridi.

“Faleminderit Arsenal dhe faleminderit të gjithë Topçinjve që më pritën me kaq shumë dashuri që nga dita e parë kur vesha këtë fanellë, që më la të provoja ndjenjën e të qenit Gunner dhe më lejove të bëhesha pjesë e familjes tënde gjatë gjithë kësaj kohe”, ka shkruar Ceballos në Instagram.

“Një vit i komplikuar – për shumë arsye – ka ardhur në fund të tij. Sidomos për humbjen e shansit për të jetuar ndeshje në shtëpi në Emirates me mbështetësit tanë. Megjithatë, ju siguroj se nuk do ta harroj kurrë ngrohtësinë dhe mbështetjen tuaj në çdo moment.

“Unë jam i sigurt se Arsenali, duke qenë një ekip historik dhe i shkëlqyeshëm, së shpejti do të kthehet në krye, duke fituar kampionate dhe duke qenë një referencë siç është dhe gjithmonë ka qenë. Ky klub, dhe veçanërisht mbështetësit e tij, e meritojnë atë, dhe unë kam besim se ata do ta arrijnë atë”.

“Faleminderit të gjithë atyre njerëzve që janë pjesë e ekipit: trajnerëve, stafit të fanellave, stafit mjekësor, ekipit të komunikimit dhe marketingut, punonjësve, menaxherëve dhe veçanërisht mbështetësve”.

“Unë dua që ju ta dini se unë kam punuar gjithmonë shumë dhe kam provuar më të mirën për këtë emblemë dhe këtë fanellë. Ju uroj të gjitha të mirat dhe suksesin që jam i sigurt se do të vijë”, thuhet në letrën e spanjollit.

The post Zyrtare: Ceballos largohet nga Arsenali appeared first on RahovecNET.