Anglia e shtyn publikimin e listës së lojtarëve të ftuar për Evropian

121
anglia-e-shtyn-publikimin-e-listes-se-lojtareve-te-ftuar-per-evropian

Gareth Southgate do ta shtyjë publikimin e listës finale për futbollistët e ftuar të Anglisë në Kampionatin Evropian.

Lista ishte planifikuar të publikohej nesër, por në vend të kësaj dop të publikohet një listë preliminare me më shumë futbollistë të përfshirë.

12 futbollistë potencialë të Anglisë ende nuk e kanë përfunduar sezonin për shkak se janë pjesëmarrës në finale të Champions dhe Evropa Ligës.

Me një numër të konsiderueshëm të futbollistëve përfshirë Jordan Henderson, Harry Maguire, Kalvin Philips dhe Nick Pope, Southgate dëshiron të shohë se si do t’ia dalin lojtarët në ndeshjet finale para se ta marrë vendimin final.

Shtyrja i jep Southgate një javë shtesë për të rivlerësuar opsionet e tij, pasi që afati i fundit për paraqitjen e ekipeve është 1 qershori.

The post Anglia e shtyn publikimin e listës së lojtarëve të ftuar për Evropian appeared first on RahovecNET.