Tuesday, May 30, 2023

Arkivat Përditshëm May 25, 2021

a-(s)ka-telashe-privatizimi-ne-kosove?(video)

A (s)ka telashe privatizimi në Kosovë?(Video)

0
Tolaj: Dy faktorë të jashtëm kanë ndikuar që Agjencia për vitin 2020 të ketë të hyra më të vogla Pandemia dhe kërkesa e qeverisë për...
debate:-“ndikimi-ekonomik-dhe-pasojat-e-krizes”-(video)

Debate: “Ndikimi ekonomik dhe pasojat e krizës” (Video)

0
Hajdari: Qeveria Kurti nuk po ngutet me nxjerr pako mbështetëse që ndoshta nuk ka ndikim pozitiv.-Bytyqi: 19 mijë qytetarë humben punën në Maqedoninë e...
matoshi:-diten-qe-kurti-do-e-vendose-reciprocitetin,-ne-mbremje-s’do-te-jete-kryeminister

Matoshi: Ditën që Kurti do e vendosë reciprocitetin, në mbrëmje s’do të jetë kryeministër

0
Matoshi ka komentuar deklaratat e ministres Rozeta Hajdari që tha se vendosja e reciprocitetit nuk është zgjidhje e problemeve. Ai është shprehur se premtimin për...
nagavci:-testimi-i-mesimdhenesve-duhet-bere-me-qellim-te-rritjes-se-cilesise

Nagavci: Testimi i mësimdhënësve duhet bërë me qëllim të rritjes së cilësisë

0
Ajo tha se ky testim duhet të bëhet me qëllim të cilësisë por që është i rëndësishëm. “Punësimi dhe vlerësimin e mësimdhënësve janë dy çështje...
vdes-shoferi-16-vjecar-ne-aksident-trafiku-ne-mirosale-te-ferizajt

Vdes shoferi 16-vjeçar në aksident trafiku në Mirosale të Ferizajt

0
Sot rreth orës 15:10 në Mirosale të Ferizajt ka ndodhur një aksident trafiku. Deri tek aksidenti dyshohet të ketë ardhur, kur automjeti i udhëtarëve ishte...
te-enjten-shpallet-aktgjykimi-per-vrasjen-e-donjeta-pajazitit

Të enjten shpallet aktgjykimi për vrasjen e Donjeta Pajazitit

0
Nga Gjykata Themelore në Ferizaj kanë njoftuar se të enjten do të bëhet shpallja e aktgjykimit në rastin e vrasjes së Donjeta Pajazitit në...
keta-jane-lojtaret-qe-nuk-i-ftoi-challandes-per-ndeshjen-e-pare-miqesore

Këta janë lojtarët që nuk i ftoi Challandes për ndeshjen e parë miqësore

0
Trajneri i Kombëtares se Kosovës ka publikuar sot listën e të ftuarve në Kombëtaren e Kosovës, e ku ka shumë risi dhe fytyra të...
hendbollistet-e-kosoves-per-fazen-e-pare-kualifikuese-te-‘euro-2022’

Hendbollistët e Kosovës për fazën e parë kualifikuese të ‘Euro 2022’

0
Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencën e femrave, Agron Shabani, ka shpallur listën e lojtareve në të cilat llogarit për kualifikimet e ardhshme....
reciprociteti:-zogaj-ia-kujton-kurtit-shprehjen-“nuk-jemi-te-varfer,-jemi-te-mashtruar”

Reciprociteti: Zogaj ia kujton Kurtit shprehjen “nuk jemi të varfër, jemi të mashtruar”

0
Këtë citat të Kurtit, Zogaj e ka kthyer në vëmendje pas debatit që është nxitur rreth reciprocitetit me Serbinë, masë për të cilën kreu...
spahiu-per-skandalin-e-mpj-se:-nje-ambasador-eshte-shkarkuar-shkaku-i-nje-“tweeti”-te-pavend

Spahiu për skandalin e MPJ-së: Një ambasador është shkarkuar shkaku i një “Tweeti” të...

0
Spahiu deklaroi në Info Magazine se duhet pasur kujdes edhe në komunikimet virtuale, meqë ka pasur ambasador që është ndëshkuar me shkarkim për shkak...