Messi tashmë e ka marrë vendimin për të ardhmen

241
messi-tashme-e-ka-marre-vendimin-per-te-ardhmen

Leo Messi do ta bëjë publik vendimin e tij këtë javë, por ai tashmë i ka komunikuar skuadrës dhe bordit se cilat janë planet e tij të ardhshme.

Shumë tifozë të Barça-s tani mund të marrin frymë lehtë, pasi ndjenjat janë pozitive dhe gjithçka tregon se ai do të qëndrojë, raporton Don Balon.

Përndryshe, “Pleshti” nuk do të ishte lënë i lirë para ndeshjes së javës së fundit të LaLigas, kundër Eibarit. Ai do të donte t’i jepte lamtumirë me stil klubit që i ka dhënë gjithçka nga fusha, dhe jo nga dhoma e ndenjes së shtëpisë së tij.

Si të mos ishte i mjaftueshëm ai sinjal, Pep Guardiola dha gjithashtu një informacion, pasi konfirmoi se Sergio Agüero do të largohet nga Manchester City në qershor, kur kontrata e tij përfundon, dhe do të luajë përkrah futbollistit më të mirë në botë.

The post Messi tashmë e ka marrë vendimin për të ardhmen appeared first on RahovecNET.