Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm May 24, 2021

tahiri,-kurtit:-jeni-vonuar-me-vaksina,-nenshkruani-kontratat-sa-me-shpejt

Tahiri, Kurtit: Jeni vonuar me vaksina, nënshkruani kontratat sa më shpejt

0
Ai ka kërkuar nga Qeveria që të angazhohen më shumë në sigurimin e dozave të mjaftueshme të vaksinave anti-Covid, dhe t’i nënshkruajnë kontratat me...
dita-e-presidentit-–-vjosa-osmani-bashke-me-ish-presidentet-shkojne-te-shtatorja-e-ibrahim-rugoves

Dita e Presidentit – Vjosa Osmani bashkë me ish-presidentët shkojnë te shtatorja e Ibrahim...

0
Presidentja Osmani së bashku me ish-presidentët Fatmir Sejdiu, Behgjet Pacolli dhe Atifete Jahjaga do të vendosin lule te shtatorja e Ibrahim Rugovës, në orën...
nje-muaj-paraburgim-qytetarit-nga-ferizaj-qe-e-goditi-gruan-ne-sy

Një muaj paraburgim qytetarit nga Ferizaj që e goditi gruan në sy

0
Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit M.P. shtetas i...
e-dyshuara-per-vrasjen-e-motres-ne-fushe-kosove:-ishte-si-gjarper,-me-thoshte-kam-me-te-mbyte

E dyshuara për vrasjen e motrës në Fushë-Kosovë: Ishte si gjarpër, më thoshte kam...

0
Dy javë më parë F.S., dyshohet se ka privuar nga jeta motrën e saj T.S., në shtëpinë e tyre në Vragoli të Fushë Kosovës....
messi-tashme-e-ka-marre-vendimin-per-te-ardhmen

Messi tashmë e ka marrë vendimin për të ardhmen

0
Leo Messi do ta bëjë publik vendimin e tij këtë javë, por ai tashmë i ka komunikuar skuadrës dhe bordit se cilat janë planet...
zbulohet-trofeu-i-conference-league

Zbulohet trofeu i Conference League

0
Sezonin e ardhshëm do të luhet edicioni i parë i kompeticionit më të ri europian për klube, Conference League. “UEFA” ka zbuluar trofenë që...
“historine-s’mund-ta-ndryshoje-askush”,-keshtu-e-kujton-ganimete-musliu-thacin-ne-diten-e-presidentit

“Historinë s’mund ta ndryshojë askush”, kështu e kujton Ganimete Musliu Thaçin në ditën e...

0
Musliu ka shkruar në Facebook se historinë nuk mund ta ndryshojë askush, ndërkaq ka publikuar një fotografi të ish-Presidentit Thaçi. “Dita e Presidentit! Historinë s’mund...
krasniqi-per-letren-e-lidereve-per-unesco:-kryeni-obligimet-shteterore,-mbylleni-kete-kancer-teme

Krasniqi për letrën e liderëve për UNESCO: Kryeni obligimet shtetërore, mbylleni këtë kancer-temë

0
Krasniqi ka kërkuar nga tre liderët e institucioneve shtetërore t’i kryejnë obligimet e tyre shtetërore “mbylleni këtë kancer-temë, nëse doni të jeni të besueshëm”. Postimi...
​osmani:-u-bashkuam-per-te-perkujtuar-kontributin-e-jashtezakonshem-te-presidentit-rugova

​Osmani: U bashkuam për të përkujtuar kontributin e jashtëzakonshëm të presidentit Rugova

0
Aty, kryetarja e shtetit tha se janë bashkuar për të përkujtuar kontributin e presidentit historik, për çka tha se i njëjti duhet përcjellë gjeneratave...
40-dite-nga-koha-kur-vitia-eshte-dashur-ta-nenshkruaje-kontraten-e-vaksinave-me-pfizer-–-216-te-vdekur-prej-atehere

40 ditë nga koha kur Vitia është dashur ta nënshkruajë kontratën e vaksinave me...

0
Afatin e fundit për vënien e nënshkrimit, nënshkrim ky që do të siguronte gjysmë milion vaksina për Kosovë, Vitia e kishte më 15 prill. Që...