ZYRTARE: Tyson Fury dhe Deontay Wilder ndeshen me 24 korrik

265
zyrtare:-tyson-fury-dhe-deontay-wilder-ndeshen-me-24-korrik

Tyson Fury dhe Deontay Wilder do të ndeshen në duelin e radhës.

Tyson Fury do të ndeshet me Deontay Wilder me 24 korrik në Las Vegas.

Meçi me Anthony Joshuan nuk do të zhvillohet, dje u bë zyrtar lajmi se WBO ka urdhëruar Joshuan të mbrojë titullin kundër Oleksandr Osyk.

Fury do të ndeshet me Wilder dhe tani është zyrtare. Kjo pasi arbitrazhi kishte vendosur që Fury duhet të luftojë ndaj Deontay Wilder edhe për një herë sipas një marrëveshje dy-palëshe.

Fury ka nënshkruar kontratën e cila parasheh që meçi të zhvillohet me 24 korrik duke porositur se do ta mposht Wilder edhe një herë.

 

The post ZYRTARE: Tyson Fury dhe Deontay Wilder ndeshen me 24 korrik appeared first on RahovecNET.