Mourinho dëshiron Samuelin si asistent tek Roma

430
mourinho-deshiron-samuelin-si-asistent-tek-roma

Walter Samuel mund të bashkohet me Jose Mourinhon tek Roma.

Jose Mourinho do të jetë trajner i ri i Romes që nga sezoni i ardhshëm, por tashmë ai po mendon për kompletimin e stafit të tij teknik në pankinën “Giallorosse”.

Sipas “Corriere dello Sport”, ish-futbollisti i Interit, Walter Samuel do të bashkohet me portugezin në Romë.

Tashmë, shefi i skautëve do të jetë Jose Fontes, pasi ai do ta lë Leicesterin dhe të bashkohet me Mourinhon.

Sipas artikullit, Samuel mund të jetë zëvendësi i Mourinhos, pasi ai e njeh mirë Serie A dhe futbollin italian.

Samuel ka të njëjtën pozitë në Argjentinë, me trajnerin Lionel Scaloni, por është i tunduar nga oferta e Mourinhos.

Sidoqoftë, një rikthim i tij në Itali nuk do të mund të ndodhte deri me 11 korrik, kur përfundon Copa America.

Samuel ka fituar tripletën me Interin, ai ishte pjesë e Romës kur “Giallorossët” fituan Scudetton.

The post Mourinho dëshiron Samuelin si asistent tek Roma appeared first on RahovecNET.