Wednesday, May 31, 2023

Arkivat Përditshëm May 23, 2021

​borrell-mbeshtet-heqjen-e-vizave-per-kosoven

​Borrell mbështet heqjen e vizave për Kosovën

0
“Ka kaluar shumë kohë për liberalizimin e vizave të Kosovës: vendi i ka përmbushur të gjitha kriteret e lidhura dhe ne tani duhet të...
kastrati-e-krahason-programin-politik-te-kurtit-me-hartim-te-shkolles-fillore

Kastrati e krahason programin politik të Kurtit me hartim të shkollës fillore

0
Kastrati, nëpërmjet një postimi të gjatë në llogarinë e tij në ‘Facebook’, thotë se ka analizuar të gjitha zhvillimet politike të kësaj jave. “Kjo fletushkë...
21-persona-humbin-jeten-ne-maratonen-e-vrapimit-ne-kine,-te-mbijetuarit-rrefejne-tmerrin

21 persona humbin jetën në maratonën e vrapimit në Kinë, të mbijetuarit rrëfejnë tmerrin

0
21 persona që po mbanin një maratonë të vrapimit në pyje kanë vdekur në veri-perëndim të Kinës pas breshrit, shiut me ngricë dhe erërave...
konfiskimi-i-drogave-gjate-vitit-te-kaluar-ne-kosove,-ne-mesin-e-tyre-edhe-narkotike-ne-forme-kerpudhe

Konfiskimi i drogave gjatë vitit të kaluar në Kosovë, në mesin e tyre edhe...

0
Një operacion policor i realizuar ditë më parë rezultoi me konfiskimin e 400 kilogramëve narkotikë të llojit ‘kokainë’. Ky operacion policor ishte organizuar për ditë...
arrestohet-nje-zyrtar-policor-per-marrje-ryshfeti

Arrestohet një zyrtar policor për marrje ryshfeti

0
nspektorati Policor i Kosovës – Departamenti i Hetimeve sot ka arrestuar në flagrancë një zyrtar policor me dyshimin se i njëjti ka kryer veprën...
chelsea-po-humb-kunder-aston-villes

Chelsea po humb kundër Aston Villës

0
Aston Villa ka kaluar në epërsi 1:0 kundër Chelseat, në ndeshjen e fundit të sezonit në Premierligë, që po zhvillohet momentalisht në Villa Park. Bertrand...
interi-po-e-shkaterron-udinesen,-perisic-me-gol-te-mrekullueshem

Interi po e shkatërron Udinesen, Perisic me gol të mrekullueshëm

0
Interi është duke e mposhtur Udinesen 4:0, në ndeshjen e fundit të sezonit 2020/21 në Serie A, që po zhvillohet momentalisht në Milano. Ivan Perisic...
ne-12-ore,-mbi-20,000-rezervime-per-modelin-e-ri-nga-ford

Në 12 orë, mbi 20,000 rezervime për modelin e ri nga Ford

0
Interes i madh, për modelin e ri elektrik nga Ford. Vetëm një ditë pasi u zbulua, Ford F-150 Lightning tërhoqi një numër të madh të...
produksioni-i-vera-grabockes-dhe-alketa-vejsiut-e-perzuri-gjonin-nga-festivali-i-58-te-i-rtsh-se

Produksioni i Vera Grabockes dhe Alketa Vejsiut e perzuri Gjonin nga Festivali i 58-të...

0
Ne media u perfol se Gjon’s Tears ka marre pjese ne Festivalin e RTSH-se por nuk eshte pranuar dhe tashme qe Zvicra e zgjodhi...
u-rikthye-per-antonelen,-por-doli-cift-me-saren!-atdheu-shpjegon-veprimet-e-tij-te-cuditshme

U rikthye për Antonelën, por doli çift me Sarën! Atdheu shpjegon veprimet e tij...

0
Pas një rrugëtimi të gjatë dhe një marrëdhënie të ndërlikuar mes të dyve, Sara dhe Atdheu dolën çift nga “Për’Puthen” për tu njohur më...