Çmimi i Bitcoin vazhdon të bjerë, duke tërhequr me vete kriptovalutat e tjera

197
cmimi-i-bitcoin-vazhdon-te-bjere,-duke-terhequr-me-vete-kriptovalutat-e-tjera

Pas një rikuperimi të shkurtër, Bitcoin ra përsëri dhe tani ishte nën 39, 000 dollarë, por ndryshon shumë nga minuta në minutë.

Bitcoin dhe shumë monedha të tjera ranë pas njoftimit të Biden të premten.

Pasi çmimi i Bitcoin u stabilizua në mbi 40,000 dollarë amerikanë, pati një rënie tjetër. Në mes, ajo arriti një minimum prej 34,285 dollarësh, transmeton Telegrafi.

Një deklaratë nga qeveria kineze ishte ndoshta fajtore për këtë. Sipas kësaj, duhet goditur sjellja e minierave dhe tregtisë së Bitcoin në mënyrë që të zvogëlohet rreziku për mjedisin shoqëror.

Shkalla e Bitcoin tani është përsëri në 38,265 dollarë amerikanë (burimi Coindesk, që nga 22 maj, 10:30).

Në një krahasim 24 orësh, kjo ende do të thotë një humbje prej 7.16 për qind.

Monedha të tjera gjithashtu pëlqejnë atë

Shumë monedha të tjera kanë rënë gjithashtu së bashku me Bitcoin. Ethereum aktualisht qëndron në 2,338 dollarë, një humbje prej 12 për qind.

Me XRP ka edhe një humbje çmimi prej 17 për qind, me Dogecoin ka një humbje prej 10 për qind.  Të 3 monedhat duket se po rikuperohen për momentin.

Ekspertët presin që norma e Bitcoin të stabilizohet gjatë fundjavës dhe ndoshta të rikuperohet pak.

Arsyeja për këtë është se qeveritë, kompanitë dhe organizatat e tjera zakonisht nuk botojnë raporte gjatë fundjavave që perceptohen si lajme të këqija nga pronarët e kriptovalutave. /Njeshi/

The post Çmimi i Bitcoin vazhdon të bjerë, duke tërhequr me vete kriptovalutat e tjera appeared first on Njeshi.