Cili profesor e la pa fakultet MC Kreshën?

161
cili-profesor-e-la-pa-fakultet-mc-kreshen?

Mc Kresha ka bërë muzikë shume vite përpara se të bëhej i famshëm. Suksesi i erdhi me këngën “Lej Flleshat”.

Mc Kresha është ndër reperët shqiptar me më së shumti bashkëpunime, shkruan “Kosovarja”.

Ka bashkëpunuar me shokun e tij Lyrical Son, me Dafina Rexhepin, TDS, Leonora Poloska, Aurela Gaçe, Kida, etj.

Megjithatë, a e keni ditur se prindërit e Kreshës nuk donin që ai të merrej me muzikë? Mc Kresha i ka të dy prindërit mjekë, andaj ata dëshironin që edhe djali i tyre ta vazhdonte traditën.

Megjithatë, Mc Kresha vendosi ta dëgjonte zemrën e tij, të merrej me muzikë.

Ai, është i regjistruar në ‘’Psikologji’’, por prej vitesh i ka lënë studimet në gjysmë dhe shkak për këtë u bë një mosmarrëveshje që ai kishte me një profesor në fakultet.

The post Cili profesor e la pa fakultet MC Kreshën? appeared first on Gazeta Press.