Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm May 22, 2021

a-eshte-adrola-dushi-me-e-bukura-e-shqiperise?

A është Adrola Dushi më e bukura e Shqipërisë?

0
Ish miss Shqipëria dhe modelja e njohur konsiderohet si një nga vajzat shqiptare më të bukura. Adrola Dushi tashmë ka krijuar një karrierë të suksesshme...
vetem-me-rrobdeshamber-dhe-nje-filxhan-kafe-ne-dore,-keshtu-duket-afrona-ne-mengjes

Vetëm me rrobdeshambër dhe një filxhan kafe në dorë, kështu duket Afrona në mëngjes

0
Edhe pse ditë vikendi, Afrona Dika ka nisur mëngjesin herët sot, duke pozuar kështu e sapo zgjuar nga gjumi, shkruan “Kosovarja”. Modelja e bukur është...
si-dredhezat-e-sopise-se-suharekes…-(video)

Si dredhëzat e Sopisë së Suharekës… (VIDEO)

0
Familja Kryeziu ka mbjellë 20 mijë fidanë me dredhëza Kosovës për çdo vit po i shtohen sipërfaqet e mbjella me dredhëza. Kultivimi i dredhëzave...
asgjesohet-mall-ne-vlere-prej-11-mije-euro

Asgjësohet mall në vlerë prej 11 mijë euro

0
  Drejtori i Inspekcionit në komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri, ka bërë të ditur se janë larguar pako të mallit me afat të skaduar në...
u-prishen-1-000-vaksina-pasi-dikush-e-hoqi-frigoriferin-nga-rryma-per-ta-mbushur-telefonin

U prishen 1 000 vaksina pasi dikush e hoqi frigoriferin nga rryma për ta...

0
Një klinike në Kirgizstan iu desh të hidhte gati një mijë doza vaksinash të Sputnik V, pasi dikush e kishte shkyçur frigoriferin nga rryma...
sejdiu:-arben-vitia-s’ka-kapacitet-për-të-transformuar-diçka

Sejdiu: Arben Vitia s’ka kapacitet për të transformuar diçka

0
“Arben Vitia është njeri i mirë, urdhërat që i jepen i administron, por nuk ka kapacitet për të transformuar diçka, për këtë flas nga...
dw:-a-eshte-kosova-nen-trysni-per-themelimin-e-asociacionit-te-komunave-me-shumice-serbe?

DW: A është Kosova nën trysni për themelimin e Asociacionit të Komunave me shumicë...

0
Kosova në vitin 2013 nënshkroi marrëveshjen e parimeve për themelimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, por, në vitin 2015, Gjykata Kushtetuese e...
kerkohet-paraburgim-ndaj-nje-gjinekologu-per-trajtim-te-pandergjegjshem-mjekesor

Kërkohet paraburgim ndaj një gjinekologu për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor

0
Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit V.TH., për shkak të dyshimit të...
sigurimi-i-“albi-mall”-qe-rrahu-brutalisht-qytetarin-trajtohet-ne-procedure-te-rregullt

Sigurimi i “Albi Mall” që rrahu brutalisht qytetarin trajtohet në procedurë të rregullt

0
Më 18 maj u publikuan disa pamje të një rrahje brutale në qendrën tregtare “Albi Mall” në Prishtinë, ku një person nga sigurimi i...
interi-e-shet-brozovicin

Interi e shet Brozovicin

0
Interi janë të zënë duke u përpjekur që t’i ulin rrogat në skuadër, derisa ata dëshirojnë që t’i largojnë lojtarët si; Marcelo Brozovic, Alexis...