Rrokullisen me veturë duke i ikur policisë

177
rrokullisen-me-veture-duke-i-ikur-policise

Një veturë me shpejtësi jashtëzakonisht të madhe e cila po i ikte policëve përfundoi me një përplasje të fortë dhe rrotulluese në Florida të mërkurën herët.

Pesë adoleshentë thuhet se vodhën një veturë dhe po largoheshin nga policia përgjatë ndër shtetit 95 në Qarkun Broward.

Derisa po i iknin policisë u rakordua e gjithë kjo video, në të cilën makina derisa po lëvizte me shpejtësi të madhe dhe po manovronte me trasetë e rrugës u përplas me një pjesë të hekurave në rrugë.

Një zëdhënëse e policisë konfirmoi se ndjekja filloi rreth orës 7 të mëngjesit kur oficerët iu përgjigjën ndjekjes për një vjedhjeje shtëpie. Të dyshuarit po vozisnin të njëjtin SUV të vjedhur ndërsa u përpoqën të vidhnin një makinë tjetër nga garazhi i shtëpisë.

Videon e këtij aksidenti mund ta shikoni KËTU.