Portugalia publikon listën e lojtarëve për Kampionatin Evropian

177
portugalia-publikon-listen-e-lojtareve-per-kampionatin-evropian

Cristiano Ronaldo është edhe njëherë lojtari kryesor në skuadrën e Portugalisë për Kampionatin Evropian që nis më 11 qershor të këtij viti.

Golashënuesi më i mirë i Juventusit, Ronaldo është i vetmi lojtar i Serie A i cili është thirrur nga trajneri Fernando Santos për garën më të madhe evropiane.

Portugalia është në Grupin F me Hungarinë, Gjermaninë dhe Francën, shkruan Gazeta Express.

Futbollistët e ftuar nga Portugalia për Kampionatin Evropian:

Portierë: Anthony Lopes (Olympique Lyon), Rui Patrício (Wolverhampton Wanderers FC), Rui Silva (Granada CF);

Mbrojtës: João Cancelo (Manchester City), Nélson Semedo (Wolverhampton Wanderers FC), José Fonte (LOSC Lille), Pepe (FC Porto), Rúben Dias (Manchester City), Nuno Mendes (Sporting CP), Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund)

Mesfushorë: Danilo Pereira (PSG), João Palhinha (Sporting CP), Rúben Neves (Wolverhampton Wanderers FC), Bruno Fernandes (Manchester United FC), João Moutinho (Wolverhampton Wanderers FC), Renato Sanches (LOSC Lille), Sérgio Oliveira (FC Porto), William Carvalho (Real Bétis Bolompié)

Sulmues: Pedro Gonçalves (Sporting CP), André Silva (Eintracht Frankfurt), Bernardo Silva (Manchester City FC), Cristiano Ronaldo (Juventus FC), Diogo Jota (Liverpool FC), Gonçalo Guedes (Valencia CF), João Félix (Atlético Madrid), Rafa Silva (SL Benfica).

The post Portugalia publikon listën e lojtarëve për Kampionatin Evropian appeared first on RahovecNET.