BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

196
bmw-pergatit-versionin-m-te-sedanit-elektrik-me-530-kuaj-fuqi

BMW i4 M50, do të debutojë në fillim të qershorit.

Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50.

Prodhuesi bavarez postoi foton e parë të këtij modeli në Instagram, por shpejt u tërhoq, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, një paraqitje e shkurtër në internet ishte e mjaftueshme për të përhapur foton e makinës në internet.

Ekzemplari i treguar është me ngjyrë blu mat, dhe një simbol i njohur “M” mund të shihet në maskën e përparme.

BMW i4 M50 gjithashtu ka një parakolp më agresiv në krahasim me versionin e zakonshëm, por ndryshimi më i rëndësishëm krahasuar me standardin i4 qëndron në sistemin elektrik.

Pritet që M50 të ketë 530 kuaj fuqi (390 kW) dhe se do të arrijë 100 km/h në modalitetin e gatishmërisë për rreth 4 sekonda.

Më shumë detaje rreth kësaj makine do të dihen më 1 qershor, pas premierës. /Njeshi/

The post BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi appeared first on Njeshi.