Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm May 21, 2021

teuta-krasniqi-befason-kur-tregon-se-ke-e-ka-per-zemer

Teuta Krasniqi befason kur tregon se kë e ka për zemër

0
Teuta Krasniqi është protagoniste e shumë shfaqjeve teatrale, filmave, serialeve, etj. Që nga paraqitja e saj e parë publike, e ka dëshmuar se është e...
shihet-rralle,-por-edhe-nena-e-genta-ismajlit-nje-bukuri-e-rralle

Shihet rrallë, por edhe nëna e Genta Ismajlit një bukuri e rrallë

0
Genta Ismajli ka dekada që është aktive në skenën e muzikës dhe një nga këngëtaret që arriti t’i mbijetojë kohës. Këngëtarja njihet për zërin, stilin...
ndeshje-ne-prishtine,-rrotullohet-vetura

Ndeshje në Prishtinë, rrotullohet vetura

0
Një aksident trafiku ka ndodhur para pak çastesh tek Rrethi i Madh në Prishtinë, i ashtuquajtur si ‘Rrethi i Fushë Kosovës’. Periskopi ka siguruar pamje...
kishte-fshehur-mbi-40-kg-eksplozive-ne-makine,-arrestohet-polici-ne-greqi

Kishte fshehur mbi 40 kg eksplozivë në makinë, arrestohet polici në Greqi

0
Një polic është arrestuar në qytetin qendror Irakleio të Kretës në Greqi, pasi kishte fshehur në bagazhin e makinës 42.5 kilogramë eksplozivë. Sipas njoftimit të...
luis-enrique-do-te-zhvilloje-nje-bisede-me-sergio-ramosin,-kapiteni-mund-te-humbase-euro-2020

Luis Enrique do të zhvillojë një bisedë me Sergio Ramosin, kapiteni mund të humbasë...

0
Sergio Ramos dhe Luis Enrique do të ulen të bisedojnë të dielën mbi të ardhmen e mbrojtësit spanjoll në ekipin kombëtar. Luis Enrique thuhet se...
dukagjini-shkon-ne-playoff,-nje-hap-larg-superliges-ne-kosove

Dukagjini shkon në playoff, një hap larg Superligës në Kosovë

0
Dukagjini dhe Flamurtari kanë mbyllur edicionin 2020/21 në pozitat e dyta të grupit A, rrespektivisht grupit B në Ligën e Parë dhe rrjedhimisht do...
asamblisti-i-vv-se-organizoi-marsh-pro-palestines,-thote-se-vetem-mpj-ja-e-perkrahu-izraelin

Asamblisti i VV-së organizoi marsh pro Palestinës, thotë se vetëm MPJ-ja e përkrahu Izraelin

0
Asi ka thënë se në marsh kanë marshuar për të gjithë viktimat civile që kanë pësuar në luftimet në mes të Izraelit dhe Hamasit. “Nuk...
haradinaj:-deklaratat-e-kurtit-per-kriminelet-e-luftes,-akt-tradhtie

Haradinaj: Deklaratat e Kurtit për kriminelët e luftës, akt tradhtie

0
Sipas Haradinajt, mos-precizimi i saktë i asaj se kush është kriminel i luftës, është akt tradhtie. “Është diçka e pakuptueshme. Si kryeministër i vendit duhet...
peticion-per-falje-te-gjobave-gjate-pandemise

Peticion për falje të gjobave gjatë pandemisë

0
​ Partia Socialdemokrate(PSD) ka nisur sot mbledhjen e nënshkrimeve të qytetarëve për të dorëzuar në Kuvend projektligjin që parasheh faljen e të gjitha gjobave ndaj...
fol:-avokatura-shteterore-fitoi-516-raste-gjyqesore-–-buxheti-perfitoi-gati-13-milione-euro

FOL: Avokatura shtetërore fitoi 516 raste gjyqësore – buxheti përfitoi gati 13 milionë euro

0
  Lëvizja FOL me mbështetjen e Ambasadës së Mbretërisë së Holandës në Kosovë, ka publikuar sot raportin “Efikasiteti i Avokaturës Shtetërore gjatë vitit 2020”, i...