Samsung tregon ekran të dyfishtë OLED të palosshëm

296
samsung-tregon-ekran-te-dyfishte-oled-te-palosshem

Samsung ka prezantuar një ekran të ri, të palosshëm.

Për dallim të një palosje të si ajo me Galaxy Z FOLD, ajo është e palosur në një S-formë.

Në Display Week 2021, e cila u mbajt praktikisht këtë vit, Samsung prezantoi për herë të parë ekranin e ri OLED.

Ekrani mund të shpaloset në një madhësi maksimale prej 7,2 inç.

Ai është i palosur brenda dy herë dhe jashtë. Për krahasim: Galaxy Z Flip ka një madhësi ekrani prej 6.7 inç kur hapet, Galaxy Z Fold 2 ka një ekran 7.6-inç.

Një tjetër zhvillim për të cilin po punon kompania është një kamerë e padukshme.

Kamera e instaluar nën ekran u shfaq në një laptop koncept.

As kjo teknikë nuk është e re. Për shembull, ZTE tashmë ka treguar një telefon inteligjent me një kamerë të përparme nën ekran. /Njeshi/

The post Samsung tregon ekran të dyfishtë OLED të palosshëm appeared first on Njeshi.