Liverpool synon fitore për ta marrë pozitën e katër

215
liverpool-synon-fitore-per-ta-marre-poziten-e-kater

Liverpool luan sonte kundër Burnleyit si mysafirë në ndeshjen që do ta përcaktojë fatin e Reds këtë sezon

Liverpool e ka në dorë kalimin në vendin e katër pas humbjes se Leicester mbrëmë kundër Chelsea. Të kuqtë e Jurgen Kloop kanë udhëtuar sonte në Turf Moore për të luajtur ndeshjen më kruciale të këtij sezoni kundër Burnley.

Për Liverpool kjo është kruciale dhe se fitorja do t’i ngrinte ata në vendin e katër të Premier Ligës, vend që i dërgon ata në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. Mane, Salah dhe Firmino kanë startuar sonte nga minuta e parë e ndeshjes ndërkohë që Xherdan Shaqiri është në bankë rezervë.

Burnley në anën tjetër nuk ka objektiva pasi që e ka siguruar qëndrimin në Premier Ligë edhe për një sezon.

Formacionet zyrtare:

Burnley

Liverpool

Ndeshja fillon në ora 21:15

The post Liverpool synon fitore për ta marrë pozitën e katër appeared first on RahovecNET.