Ferrari ka njoftuar një model edhe më të ashpër V12

220
ferrari-ka-njoftuar-nje-model-edhe-me-te-ashper-v12

Elektrifikimi ka hyrë edhe te Ferrari.

Ferrari kohët e fundit zbuloi 812 Competizione brutale, dhe tani ka njoftuar një performancë edhe më të fortë të motorit V12.

Drejtori teknik i kompanisë Michael Leiters i tha Autocar se “kjo është duke u punuar”.

Ky model ofron 839 kuaj fuqi dhe 692 Nm çifte rrotulluese.

Kjo perlë, shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë e arrin për vetëm 2.85 sekonda.

Shpejtësia maksimale e këtij Ferrari pritet të jetë rreth 340 km/orë.

Janë shpallur vetëm 999 kopje të këtij modeli, dhe natyrisht, të gjitha janë shitur. /Njeshi/

The post Ferrari ka njoftuar një model edhe më të ashpër V12 appeared first on Njeshi.