Jep dorëheqje kryetari i VV-së në Gjilan

297
jep-doreheqje-kryetari-i-vv-se-ne-gjilan

Këtë e ka konfirmuar vet Isufi duke thënë se arsyet që kanë çuar deri në dorëheqje janë personale por jo vetëm personale dhe për këtë duhet të pyetet edhe Lëvizja Vetëvendosje.

“Po, është e vërtetë, kam dhënë dorëheqje nga kryetari i degës së Vetëvendosjes në Gjilan. Arsyet i kanë strukturat e Lëvizjes. Ka arsye personale por nuk janë të vetme. Por, mund ta konfirmoj që kam dhënë dorëheqje nga të gjitha pozitat, prej kryetarit, anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm e deri tek asamblisti”, është shprehur Isufi, njofton klankosova.tv.

Ai, gjithashtu ka thënë se në Lëvizjen Vetëvendosje do të vazhdojë të kontribuojë vetëm si anëtar i thjeshtë.