Hoxhaj: Vjosa Osmani po bën shkelje të ligjit, mund ta çojmë në Kushtetuese

189
hoxhaj:-vjosa-osmani-po-ben-shkelje-te-ligjit,-mund-ta-cojme-ne-kushtetuese

Kështu ka deklaruar ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj në RTV21.

“Nëse nuk ndryshojnë gjërat, mund ta çojmë në ta ardhmen në Gjykatë Kushtetuese”, ka thënë Hoxhaj

Tutje mes tjerash, Hoxhaj u s hpreh se Qeveria dhe Presidentja mund të garantojnë për krerët e UÇK-së në Hagë.