Nga 37 deri 65 vjeç, këta janë 7 të arrestuarit për gjetjen e kokainës në Lipjan

152
nga-37-deri-65-vjec,-keta-jane-7-te-arrestuarit-per-gjetjen-e-kokaines-ne-lipjan

Gjatë ditës për konfiskimin e rreth 400 kg kokainë në Lipjan, pas një aksioni mes Kosovës, Shqipërisë dhe Italisë, kane raportuar mediat e vendit.

Gjatë këtij aksioni, janë arrestuar shtatë persona, të gjithë shtetas të Republikës së Kosovës.

Ndërsa tani, Indeksonline ju sjell ekskluzivisht emrat e të gjithë të arrestuarve:

Izet (Osman) Sheqiri – 23.12.1968

Kadri (Shaip) Sheqiri  – 12.09.1978

Faton (Nazmi) Vrajolli – 16.02.1976

Bajram (Lutfi) Maliqi – 05.09.1984

Kadri (Hakif) Brahimi – 06.11.1972

Enver (Ramiz) Belegu – 02.03.1956

Fehmi (Izet) Bytyqi – 16.07.1967

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti më herët njoftoi se personave të arrestuar u është caktuar masa e ndalimit deri në vazhdimin e procedurave tjera gjyqësore.

Operacioni për këtë rast është duke vazhduar dhe mund të ketë arrestime të tjera./Indeksonline/