Shitja e MacBook rritet për 94 për qind

203
shitja-e-macbook-rritet-per-94-per-qind

MacBook-u i ri i Apple me procesorin e saj të mundësuar nga M1 duket se është bërë shumë i popullarizuar dhe tani duket se dërgesat e përgjithshme të MacBook-ut të ri janë rritur ndjeshëm në çerekun e pare të vitit.

Raporti i fundit i Ina nga Strategy Analytics thotë se shitja e laptopëve të Apple u rrit 94% krahasuar me tremujorin e mëparshëm në 2020.

Apple me sa duket shiti 2.9 milionë njësi në tremujorin e parë të vitit 2020 dhe kjo më pas u rrit në 5.7 milion në të njëjtin tremujor në 2021. /Njeshi/

The post Shitja e MacBook rritet për 94 për qind appeared first on Njeshi.