Tuesday, May 30, 2023

Arkivat Përditshëm May 15, 2021

haradinaj:-500-euro-për-çdo-familje-me-rastin-e-lindjes-së-një-fëmije-është-pak,-por-mjaftueshëm-për-fillim

Haradinaj: 500 euro për çdo familje me rastin e lindjes së një fëmije është...

0
Haradinaj foli edhe për nevojat të cilat kryeqyteti i ka për shëndetësinë, për spitalin dhe qendrat e mjekësisë familjare. Ai tha se ka folur edhe...
ldk-ja-kritikon-programin-e-qeverise:-asnje-plan-per-integrimin-e-veriut

LDK-ja kritikon Programin e Qeverisë: Asnjë plan për integrimin e veriut

0
LDK vlerëson se dokumenti i miratuar në Qeveri është dokument sipërfaqësor, që nuk i përmbush kriteret e programit qeverisës. Shkëmb Manaj nga ky departament tha...
nissan-skyline-r34-gt-r-v-spec-ii-nur-mund-te-behet-me-i-shtrenjti-ne-histori

Nissan Skyline R34 GT-R V-Spec II Nur mund të bëhet më i shtrenjti në...

0
Ndërsa vitet kalojnë, Nissan Skyline R34 GT-R bëhet gjithnjë e më i vlerësuar dhe i shtrenjtë në treg, dhe kur dikush del në shitje,...
gazetarja-e-al-jazeera-thote-se-izraeli-do-ta-bombradoje-brenda-pak-minutash-ndertesen-e-televizionit

Gazetarja e Al Jazeera thotë se Izraeli do ta bombradojë brenda pak minutash ndërtesën...

0
Gazetarja dhe producentja e mediumit Al Jazeera, Linah Alsaafin, ka bërë të ditur se shteti i Izraelit ka dhënë një “paralajmërim” se do...
mbi-120-aksidente-trafiku-gjate-dy-diteve-te-para-te-festes-se-bajramit

Mbi 120 aksidente trafiku gjatë dy ditëve të para të festës së Bajramit

0
Në dy ditët e para të festës së Fitër Bajramit në Kosovë kanë ndodhur një numër i madh aksidentesh në komunikacion. Sipas të dhënave të...
policia-jep-detaje-per-rastin-e-dhunes-seksuale-ndaj-nxeneses-ne-klasen-e-pare

Policia jep detaje për rastin e dhunës seksuale ndaj nxënëses në klasën e parë

0
Sot në media është raportuar për një rast të dhunës seksuale në një shkollë në Prishtinë. Për këtë rast është publikuar edhe një video. Në...
cfare-goli-te-mrekullueshem-ka-shenuar-cuadrado

Çfarë goli të mrekullueshëm ka shënuar Cuadrado

0
Juventusi ka shkuar në pushim mes pjesëve në epërsi falë golit në sekondat e fundit. “Zonja e Vjetër” po përballet me Interin në kuadër të...
finalja-e-fa-cup-mes-chelseat-dhe-leicesterit,-formacionet-startuese

Finalja e FA Cup mes Chelseat dhe Leicesterit, formacionet startuese

0
Chelsea dhe Leicester do të përballen sonte me fillim nga ora 18:15 në finalen e Kupës FA. Ekipi i Thomas Tuchel arriti në finale pasi...
vuciq:-ndryshimi-i-kufijve-eshte-i-mundur-vetem-nen-mandatin-e-okb-se

Vuçiq: Ndryshimi i kufijve është i mundur vetëm nën mandatin e OKB-së

0
“Ndryshimi i kufirit është i mundur vetëm nën mandatin e Kombeve të Bashkuara ose ndonjë institucioni tjetër”, tha Vuçiq për televizionin TV Prva, duke...
rashiti-tregon-rolin-qe-do-kene-ekspertet-e-dialogut-te-angazhuar-nga-qeveria-kurti

Rashiti tregon rolin që do kenë ekspertët e dialogut të angazhuar nga qeveria Kurti

0
Rashiti po ashtu paralajmëron për publikimin e “non-paper” të ri dhe thotë se kjo do të ndodhë sepse “ka rritje intensive të procesit të...