Deputetja e AAK-së akuzon qeverinë: Keni shkatërruar gjithçka për të ardhur në pushtet, dështuat në javët e para

370
deputetja-e-aak-se-akuzon-qeverine:-keni-shkatërruar-gjithçka-për-të-ardhur-në-pushtet,-dështuat-në-javët-e-para

Përmes një reagimi në llogarinë e saj në Facebook, Bytyqi i ka përkujtuar Lëvizjes Vetëvendosje dhe udhëheqjes aktuale të shtetit për hedhjen e gurëve, vezëve, koktejin e molotovit dhe shkatërrimet tjera që janë bërë ndaj qeverive të kaluara.

Postimi i plotë:

Qeveria e re, më kritikuesja për keqmenaxhim gjatë dy dekadave në Kosovë, sot e përditë na ofron pamje të një keqmenaxhimi të çdo pune e sidomos lidhur me çështjen më të ndejshme, jetën dhe mirëqenien e qytetarëve. Ju që çdo ditë drejtuat gishtin ka qeveritë në detyrë, gjuajtët me vezë, gurë e besa edhe gazë lotsjellës e koktej molotovi thyet e shkatërruat vetura e objekte institucionale. /Rahovec.net/