Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm May 14, 2021

sllovenia-e-do-rajonin-bllok-ne-be

Sllovenia e do rajonin bllok në BE

0
Nga Beogradi, Pahor shpalosi idenë që ky thotë se shteti i tij që e merr presidencën e Unionit nga 1 korriku, do ta shtyjë...
asnje-parti-politike-ne-kosove-nuk-i-denoi-sulmet-e-hamasit-ndaj-izraelit

Asnjë parti politike në Kosovë nuk i dënoi sulmet e Hamasit ndaj Izraelit

0
Politikanët kosovarë, si rrallë herë, po heshtin rreth një çështjeje që ka aktivizuar pothuajse çdo shtet në botë.  Shumica nuk kanë dhënë asnjë koment...
samsung-po-investon-deri-ne-151-miliarde-dollare-ne-prodhimin-e-cipave

Samsung po investon deri në 151 miliardë dollarë në prodhimin e çipave

0
Prodhues të tjerë të mëdhenj të çipave, të tilla si Intel me bazë në SHBA dhe TSMC i Tajvanit, po planifikojnë gjithashtu investime të...
ambasadorja-e-kosoves-ne-izrael:-kosovaret-jane-te-sigurt

Ambasadorja e Kosovës në Izrael: Kosovarët janë të sigurt

0
Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri, ka thënë se të gjithë kosovarët që jetojnë në Izrael janë të sigurtë.“Të gjithë kosovarët që jetojnë...
ldk-kunder-nje-ekipi-negociator-me-te-gjitha-partite

LDK kundër një ekipi negociator me të gjitha partitë

0
Sahatqija këto deklarime i ka bërë në “Balkan Talk” në Euronews, derisa ka diskutuar edhe çështjen e dokumentacionit për dialog, të cilën qeveria aktuale...
zemaj:-ka-dyshime-ne-fshehjen-e-numrit-te-vdekjeve-dhe-te-infektuarve

Zemaj: Ka dyshime në fshehjen e numrit të vdekjeve dhe të infektuarve

0
“Kam marrë disa informacione që janë shqetësuese të cilat hedhin dyshime edhe në fshehjen e numrit të vdekjeve dhe të infektuarve. Kjo është skandaloze,...
policia-kerkon-ndihme-per-identifikimin-e-ketij-personi

Policia kërkon ndihmë për identifikimin e këtij personi

0
Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për identifikimin e një personi të dyshuar për veprën penale “vrasje në tentativë”. Sipas...
lajmerojeni-menjehere-policine-nese-e-shihni-kete-person,-po-kerkohet-per-pese-vepra-penale

Lajmërojeni menjëherë policinë nëse e shihni këtë person, po kërkohet për pesë vepra penale

0
Policia e Kosovës ka kërkuar bashkëpunimin e qytetarëve për arrestimin e Leorand Rexhajt. Ai po kërkohet për pesë vepra penale. Sipas kërkesës për bashkëpunim të...
calhanoglu-gjithnje-e-me-afer-juventusit

Calhanoglu gjithnjë e më afër Juventusit

0
Hakan Calhanoglu thuhet se është afër arritjes së një marrëveshje me Juventusin, megjithëse Milani mund të rrisë ofertën e tyre nëse siguron njërin nga...
rummenigge:-si-ta-shesim-nje-lojtar-qe-shenon-60-gola-ne-vit?

Rummenigge: Si ta shesim një lojtar që shënon 60 gola në vit?

0
Robert Lewandowski është i pashitshëm. Bayern Munich nuk do të dëgjojë asnjë ofertë për sulmuesin gjatë verës, i cili është në formën më të mirë...