Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm May 13, 2021

ldk-therret-konference-per-media

LDK thërret konferencë për media

0
Konferenca e Kosovës, sipas komunikatës do të mbahet në selinë qendrore të LDK-së, shkruan Rahovec.net. E njëjta do të mbahet në orën 14:00. LDK nuk ka...
muhaxheri:-isa-mustafa-e-ka-pasur-programin-me-te-mire-qeverises-ne-kosove

Muhaxheri: Isa Mustafa e ka pasur programin më të mirë qeverisës në Kosovë

0
Duke komentuar programin e tanishëm të VV-së, ai tha se nuk ofron asgjë të re në krahasim me programet e kaluara. Isa Mustafa ka qenë...
aksident-trafiku-ne-poujeve,-dy-persona-te-lenduar

Aksident trafiku në Poujevë, dy persona të lënduar

0
Dy persona kanë mbetur të lënduar nga një aksident trafiku në fshatin Lluzhan të Podujevës.Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës, për...
kater-persona-te-lenduar-nga-nje-aksident-ne-rrugen-bardh-i-madh-drenas

Katër persona të lënduar nga një aksident në rrugën Bardh i madh-Drenas

0
Katër persona kanë janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në rrugën Bardh i madh-Drenas. Aksidenti ndodhi rreth orës 14:00, ndërkaq bëhet...
united-u-detyrua-te-shkoje-ne-stadium-me-heret-shkaku-i-tifozeve,-flet-fernandes

United u detyrua të shkojë në stadium më herët shkaku i tifozëve, flet Fernandes

0
Manchester United dhe Liverpool tashmë gjendën në “Old Trafford”. Të dy klubet kanë shkuar në stadium më herët se zakonisht, shkaku i protestave të shumta...
joshua-vs-fury,-caktohet-zyrtarisht-edhe-data

Joshua vs Fury, caktohet zyrtarisht edhe data

0
Më 14 gusht në Arabinë Saudite do të zhvillohet meçi i shumë pritur mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt. Tashmë është caktuar edhe data se...
ka-marr-buke-me-vete-gjate-pushimeve-ne-maldive?-moderatorja-e-njohur-flet-pa-dorza

Ka marr bukë me vete gjatë pushimeve në Maldive? Moderatorja e njohur flet pa...

0
Sot në ftesë në 5 me Bieta Sulon ishte e ftuar Lei Kraja për të komentuar pushimet e shumë komentuara në Maldive. Si fillim ajo...
kaq-shume-rrezikon-reja-e-gilit-vetem-per-nje-foto

Kaq shumë rrezikon reja e Gilit vetëm për një foto

0
Nuk kalon ditë e të mos jetë pjesë e mediave rozë. Bëhet fjalë për Herolina Zeka, e dashura e djalit të këngëtares Gili, shkruan Gazeta...
hamasi-kerkon-armepushim,-izraeli-e-refuzon,-pergatitet-te-futet-ne-gaza-me-kembesori

Hamasi kërkon armëpushim, Izraeli e refuzon, përgatitet të futet në Gaza me këmbësori

0
Ushtria e Izrealit po bën gati një plan për një ndërhyrje të mundshme të këmbësorisë në Gaza. Kjo pasi kryeministri izraelit Netanyahu e ka...
skender-hyseni-–-presidentes-osmani:-ti-e-paske-huqur-fare,-mozomakeq,-zot-na-ruaj-nga-injoranca

Skënder Hyseni – presidentes Osmani: Ti e paske huqur fare, mozomakeq, Zot na ruaj...

0
Osmani deklaroi se është koordinuar me kryeministrin Albin Kurti për të proceduar padinë për gjenocid kundër Serbisë. ‘’Le të mbahet mend, Vjosa Osmani, sipas raportimit,...