Barcelona lidhet me një transferim befasues të Buffonit

115
barcelona-lidhet-me-nje-transferim-befasues-te-buffonit

Gianluigi Buffon njoftoi se do të largohet nga Juventusi, por raportohet se ai do të vazhdojë të luajë në nivele të larta, pasi Barcelona do t’i ofrojë një marrëveshje 43-vjeçarit.

Portieri italian konfirmoi se ky është fundi i rrugës në magjinë e tij të dytë te Juve, edhe pse ai nuk deklaroi nëse do t’i vendoste dorezat në gozhdë.

Sipas mediumit Footmercato, një opsion intrigues do të ishte të ketë një përvojë në Spanjë me Barcelonën dhe mediumi francez pretendon se ka pasur kontakte të drejtpërdrejta.

Barcelona është një nga tre klubet, së bashku me Juventusin dhe Real Madridin, ende të përkushtuar në projektin e Superligës Evropiane.

Ata të gjithë janë duke kërkuar një strategji transferimi me kosto të ulët këtë verë dhe Buffon do të ishte mbështetje e besueshme për Marc-Andre Ter Stegen.

Ky transferim do të lejonte që Barcelona të shesë portierin Neto dhe të mbledhë disa fonde për transferime të reja.

The post Barcelona lidhet me një transferim befasues të Buffonit appeared first on RahovecNET.