Audi R8 prek lehtësisht shpejtësinë 335 km/orë, më shumë se maksimumi i deklaruar

193
audi-r8-prek-lehtesisht-shpejtesine-335-km/ore,-me-shume-se-maksimumi-i-deklaruar

Seria Audi R8, arrin lehtësisht shpejtësi që të lë pa frymë.

Audi R8, është një makinë e fuqishme dhe ka performanca mjaft të larta.

R8 është një veturë që është lehtësisht e aftë për të kapur 100 kilometra në orë për 3.37 sekonda në versionin Spyder, dhe me 200 km/orë pas dhjetë sekondash.

Por në videon e mëposhtme ju mund të shihni se si ky model prek shpejtësinë 335 km/orë, pak më shumë se maksimumi i deklaruar.

Audi R8 Performance është mundësuar nga i njëjti motor 5.2 V10, dhe me 620 kuaj fuqi dhe 580 Nm.

Nëse ju intereson se si duket kur vozisni mbi 300 km/orë në autostradë me një veturë si kjo, hidhni një vështrim më poshtë. /Njeshi/

 

The post Audi R8 prek lehtësisht shpejtësinë 335 km/orë, më shumë se maksimumi i deklaruar appeared first on Njeshi.