“Vozitësi e humbi kontrollin mbi veturën”, policia deklarohet pas vdekjes së dy 8-vjeçarëve në Shtime

118
“vozitesi-e-humbi-kontrollin-mbi-veturen”,-policia-deklarohet-pas-vdekjes-se-dy-8-vjecareve-ne-shtime

Dy 8-vjeçarë kanë vdekur pasi që janë goditur me veturë nga një person në fshatin Carralevë të Shtimës.

Policia ka dhënë detaje për rastin në raportin 24-orësh.

Në raport thuhet se i dyshuari është arrestuar, derisa, bëhet e ditur se i njejti kishte humbur kontrollin mbi veturën kur edhe kishte goditur dy viktimat.

Dy viktimat u dërguan në emergjencën e Shtimës e pastaj në QKUK, ku edhe ndërruan jetë.

“Fsh. Caraleve, Shtime 09.05.2021 – 16:12. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti përderisa ishte duke drejtuar veturën, humb kontrollin mbi veturën dhe në trotuar godet dy viktimat meshkuj kosovar (të mitur). Dy viktimat fillimisht janë dërguar ne emergjencën e Shtimes e me pas ne QKUK ku edhe kanë ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.