Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm May 11, 2021

florent-hadergjonaj-shenon-dhe-shkelqen-ne-superligen-e-turqise

Florent Hadergjonaj shënon dhe shkëlqen në Superligën e Turqisë

0
Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje mbresëlënëse për Florent Hadergjonaj në Superligën e Turqisë. Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës ka shënuar në fitoren 3-1 të Kasimpasa ndaj...
man-united-mposhtet-ne-“old-trafford”,-man-city-kampion

Man United mposhtet në “Old Trafford”, Man City kampion

0
Man United është mposhtur 2-1 nga Leicesteri midis Old Trafford, humbje që atyre nuk i prish punë aspak, por që e shpalli edhe matematikisht...
nena-i-le-koment-epik-ne-shqip-rites-ne-fotot-me-rroba-banje

Nëna i lë koment epik në shqip Ritës në fotot me rroba-banje

0
Vera ‘nguci’ Ritën në foton e fundit. Rita Ora është ndër emrat më të suksesshëm në industrinë e muzikës, e cila numëron suksese të shumta...
semundja-e-nenes-dhe-mungesa-e-babait,-dafina-gati-te-rrefeje-gjithe-te-vertetat-e-jetes!

Sëmundja e nënës dhe mungesa e babait, Dafina gati të rrëfejë gjithë të vërtetat...

0
Prej kohësh fansat e Dafinës po presin publikimin e plotë të albumit të saj “Dafinë Moj”. Këngëtarja ka treguar se ky album është një nga...
ask-ja-zbaton-9-te-gjetura-te-auditorit

ASK-ja zbaton 9 të gjetura të Auditorit

0
  Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike ka shqyrtuar Raportin e Auditimit të performancës të teknologjisë së informacionit në Agjencinë e Statistikave të Kosovës, qeverisja,...
kosova-e-japonia-me-seminar-virtual-biznesi

Kosova e Japonia me seminar virtual biznesi

0
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti bashkë me të ngarkuarin me punë të Ambasadës së Japonisë në Kosovë, Ogasawara Mitsunori u pajtuan për...
ambasada-e-republikes-se-kosoves-ne-paris-rihap-sherbimet-konsullore

Ambasada e Republikës së Kosovës në Paris rihap shërbimet konsullore

0
Ambasada e Republikës së Kosovës në Paris njofton se shërbimet konsullore do të rihapen për publikun nga dita e martë, më 11.05.2021. Ambasada fton që...
takimi-i-ministrave-te-jashtem-te-be-se,-theksohet-rendesia-e-dialogut-kosove-–-serbi

Takimi i ministrave të jashtëm të BE-së, theksohet rëndësia e dialogut Kosovë – Serbi

0
Për herë të parë pas dy vjetësh Ballkani Perëndimor ishte të hënën, 10.05.2021, në agjendën e Këshillimit të BE-së për Çështje të Jashtme. Për të...
hykmete-bajrami:-qeveria-duhet-te-tregoj-se-kur-realizohet-plani-qeverises

Hykmete Bajrami: Qeveria duhet të tregoj se kur realizohet plani qeverisës

0
Sipas Bajramit qeveria Kurti duhet me tregu se kur pritet me u realizu ky plan qeverisës. “ Qeveria duhet të tregoj se kur realizohet plani...
shaip-kamberi:-dekorimi-i-handke-nga-vuciqi-eshte-anti-drejtesi-per-viktimat

Shaip Kamberi: Dekorimi i Handke nga Vuçiqi është anti-drejtësi për viktimat

0
Vuçiq, e ka dekoruar me medaljen më të lartë shtetërore “Urdhri i Yllit të Karagjorgjit” fituesin e çmimit Nobel për letërsi vitin e kaluar,...