Sulmon djalin e vet, arrestohet

177
sulmon-djalin-e-vet,-arrestohet

Një persin është arrestuar mbrëmë në Podujevë, pasi që i njëjti e kishte sulmuar fizikisht djalin e tij.

Viktima si pasojë e lëndimit ka marrë tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit kujdestar, te dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.

Kurse, në Prishtinë, ankuesja femër ka raportuar se është kanosur nga djali i saj. Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari dhe me vendim të prokurorit kujdestar, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.