Tuesday, May 30, 2023

Arkivat Përditshëm May 9, 2021

vdesin-dy-tete-vjecare-nga-shtimja,-u-goditen-nga-vetura-qe-ishte-ne-shpejtesi-te-madhe

Vdesin dy tetë vjeçarë nga Shtimja, u goditën nga vetura që ishte në shpejtësi...

0
Dy fëmijë të moshës 8 vjeçare kanë vdekur si pasojë e lëndimeve trupore të marra, pasi u goditën nga një veturë. Aksidenti ka ndodhur...
12-te-lenduar,-policia-jep-detaje-per-aksidentin-ne-lipjan

12 të lënduar, policia jep detaje për aksidentin në Lipjan

0
Një aksident trafiku ka ndodhur të shtunën në Lipjan, ku të lënduar kanë mbetur 12 persona. Rasti ka ndodhur në fshatin Gracë e Vjetër të...
​kurti:-per-popullin-e-kosoves,-be-eshte-me-shume-se-struktura-dhe-institucione

​Kurti: Për popullin e Kosovës, BE është më shumë se struktura dhe institucione

0
Kryeministri Albin Kurti ka uruar me rastin e Ditës së Evropës, duke thënë se për njerëzit në Kosovë, Bashkimi Evropian është më shumë se...
jasmina-e-paska-gjoksin-goxha-te-madh

Jasmina e paska gjoksin goxha të madh

0
Jasmina Kadriu, me cdo paraqitje ajo merr vëmendje në rrjetet sociale. Fotografitë dhe videot e shumta e bënë atë të komentohet në rubrike e shoubizit,...
reagimi-i-mevlanit-pas-‘prishjes’-se-marredhenies-me-ledjanen

Reagimi i Mevlanit pas ‘prishjes’ së marrëdhënies me Ledjanën

0
Mevlani dhe Ledjana kanë pasur një ‘krisje’ mes tyre. Ende nuk dihet se çfarë raporti kanë duke lenë shumë pikëpyetje tek fansat e tyre. E ky...
prishtina-buze-titullit-te-pare-pas-shume-kohesh,-ballkani-jashte-gares-per-titull

Prishtina buzë titullit të parë pas shumë kohësh, Ballkani jashtë garës për titull

0
Prishtina është buzë titullit të parë në Superligë pas tetë vjetëve, pas fitores 2:1 kundër Feronikelit, ndërkohë që Ballkanit ka humbur çdo mundësi për...
gjimshiti:-na-presin-kater-ndeshje-te-veshtira,-duam-pike-maksimale

Gjimshiti: Na presin katër ndeshje të vështira, duam pikë maksimale

0
Mbrojtësi i Atalantas, Berat Gjimshiti ka folur për rrugën e Atalantas në Serie A. Atalanta sot po ndeshet me Parman në kuadër të xhiros së...
ikona-e-windows-95-hyn-ne-histori

Ikona e Windows 95 hyn në histori

0
Microsoft më në fund do të dërgojë në histori ikonat që datojnë që nga koha e sistemit operativ Windows 95. Me azhurnimin e ri, ikonat...
ngjarje-e-rende-ne-fushe-kosove,-dyshohet-se-motra-e-mbyti-motren

Ngjarje e rëndë në Fushë-Kosovë, dyshohet se motra e mbyti motrën

0
Një vdekje  dyshimtë është raportuar të ketë ndodhur sot në fshatin Vragoli të Fushë-Kosovës. Nga Policia e Kosovës kanë bërë të ditur për lajmi.net se...