Brenda 10 muajve ekipi i njohur spanjoll rikthehet në La Liga

117
brenda-10-muajve-ekipi-i-njohur-spanjoll-rikthehet-ne-la-liga

Një barazim 0-0 ndaj Real Zaragozas vulosi promovimin e Espanyolit në LaLiga Santander sot, dhjetë muaj pas rënies së tyre nga elita e futbollit spanjoll.

Klubi katalanas kaloi vetëm një sezon në rangun e dytë të futbollit spanjoll.

Deri më tani Espanyol ka grumbulluar 78 pikë nga 38 ndeshje, duke fituar 23, duke barazuar nëntë dhe duke humbur gjashtë prej tyre.

The post Brenda 10 muajve ekipi i njohur spanjoll rikthehet në La Liga appeared first on RahovecNET.