Statistika e pabesueshme, të gjitha ndeshjet mes Man Utd dhe Villarealit kanë përfunduar me rezultatin e njëjtë

173
statistika-e-pabesueshme,-te-gjitha-ndeshjet-mes-man-utd-dhe-villarealit-kane-perfunduar-me-rezultatin-e-njejte

Finalja e Evropa Ligës këtë edicion do të jetë anglo-spanjolle. Manchester United do të përballet me Villarealin në finalen e garës së dytë më prestigjioze evropiane për klube.

“Djajtë e Kuq” për ta arritur finalen eliminuan ekipin italian, Romën, kurse Villareali eliminoi një ekip anglez, Villarealin.

Manchester United dhe Villareal kanë zhvilluar katër ndeshje mes vete, të gjitha në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Interesant është fakti se të gjitha ndeshjet kanë përfunduar me rezultat të njëjtë, 0:0.

Mbetet të shihet se a do të ketë gola këtë herë, në finalen e Evropa Ligës, e cila zhvillohet më 26 maj.

The post Statistika e pabesueshme, të gjitha ndeshjet mes Man Utd dhe Villarealit kanë përfunduar me rezultatin e njëjtë appeared first on RahovecNET.