Këta janë dy zyrtarët e PDK-së që u shoqëruan në Polici

145
keta-jane-dy-zyrtaret-e-pdk-se-qe-u-shoqeruan-ne-polici

Aktivistë të Partisë Demokratike të Kosovës kanë mbajtur sot një aksion para objektit të Ministrisë së Punëve të Jashtme.

Gjatë këtij aksioni, ku u kërkua dorëheqja e ministres Donika Gërvalla-Schwartz, Policia e Kosovës ka shoqëruar në polici dy zyrtarë të kësaj partie.

Zyrtarët e shoqëruar në Polici janë Donjet Bislimi dhe Florent Lushtaku. Lajmin e ka konfirmuar Bislimi për Express.

“Po, unë isha bashkë me nënkryetarin e rinisë, Florent Lushtakun, të shoqëruar në stacion”, ka thënë Bislimi.