Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm May 7, 2021

ministrat-e-be-se-me-10-maj-diskutojne-per-ballkanin,-dialogu-kosove-–-serbi-pritet-te-jete-nje-nder-pikat-kryesore

Ministrat e BE-së më 10 maj diskutojnë për Ballkanin, dialogu Kosovë – Serbi pritet...

0
Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë pritet të jetë një ndër pikat kryesore të bisedimeve. Në takimin që do të kryesohet nga...
gjykata-speciale:-per-ne-kosova-nuk-eshte-vend-i-trete

Gjykata Speciale: Për ne Kosova nuk është vend i tretë

0
Por në një përgjigje për Gazetën Online “Reporteri.net”, Dhomat e Specializuara kanë thënë se Kosova nuk është vend i tretë. “Neni 162 i Kushtetutës dhe...
barcelona-mesazh-suarezit:-sot-rivale,-por-gjithmone-miq!

Barcelona mesazh Suarezit: Sot rivalë, por gjithmonë miq!

0
Barcelona do të përballet nesër me Atletico Madridin në “Camp Nou” në një ndeshje tejet të rëndësishme në garë për titull. Përveç kësaj, do të...
statistika-e-pabesueshme,-te-gjitha-ndeshjet-mes-man-utd-dhe-villarealit-kane-perfunduar-me-rezultatin-e-njejte

Statistika e pabesueshme, të gjitha ndeshjet mes Man Utd dhe Villarealit kanë përfunduar me...

0
Finalja e Evropa Ligës këtë edicion do të jetë anglo-spanjolle. Manchester United do të përballet me Villarealin në finalen e garës së dytë më...
keshtu-i-kendon-burrit-ne-veture-adelina-tahiri

Kështu i këndon burrit në veturë Adelina Tahiri

0
Këngëtarja e njohur Adelina Tahiri duket se ishte në formë për të kënduar sot. Përmes një videoje ajo tha se po i vjen të këndoj...
si-rrallehere,-adrola-na-prezanton-me-nenen-e-saj

Si rrallëherë, Adrola na prezanton me nënën e saj

0
Adrola Dushi konsiderohet si një nga vajzat më të bukura shqiptare dhe një nga modelet më të kërkuara për momentin. E bukur, e zgjuar, e...
plagoset-nje-person-ne-vushtrri

Plagoset një person në Vushtrri

0
Një person në Vushtrri ka pësuar lëndime të rënda trupore, pasi është goditur me thikë. Këtë lajm e ka bërë të ditur për KosovaPress, Policia...
keta-jane-dy-zyrtaret-e-pdk-se-qe-u-shoqeruan-ne-polici

Këta janë dy zyrtarët e PDK-së që u shoqëruan në Polici

0
Aktivistë të Partisë Demokratike të Kosovës kanë mbajtur sot një aksion para objektit të Ministrisë së Punëve të Jashtme. Gjatë këtij aksioni, ku u kërkua...
te-gjitha-vendimet-e-marra-ne-mbledhjen-e-sotme-te-qeverise

Të gjitha vendimet e marra në mbledhjen e sotme të Qeverisë

0
Këto janë krejt vendimet e sotme të Qeverisë: Qeveria në mbledhjen e saj të sotme ka miratuar Programin e Qeverisë së Republikës së Kosovës për...
isa-mustafa:-qeveria-te-kete-kujdes-nga-“non-papers”,-ato-mund-te-shtrohen-si-“papers”-ne-dialog

Isa Mustafa: Qeveria të ketë kujdes nga “non papers”, ato mund të shtrohen si...

0
Në një intervistë për KlanKosova.tv Mustafa ka thënë se dialogu me Serbinë gjithmonë ka qenë i vështirë dhe Qeveria e Kosovës duhet të përgatitet kundër disa...