Sa shumë i është rritur djali Gjyle Qollakut

385
sa-shume-i-eshte-rritur-djali-gjyle-qollakut

Jo rrallë herë edhe Maqedonia ka nxerrë këngëtarë shqiptarë të cilët kanë zënë vend në skenë që nga paraqitja e tyre e parë.

Një nga emrat që ka hyrë në këtë listë tash e 20 vite është edhe këngëtarja Gjyle Qollaku, shkruan “Kosovarja”.

Ajo është e martuar dhe nënë e një djali, ku bashkë me familjen jetojnë dhe veprojnë në Austri.

Por Gjyla nuk është shkëputur nga vendlindja, ajo nuk mungon në asnjë event të muzikës popullore të organizuar në Kosovë, Shqipëri apo Maqedoni.

Këngëtarja Qollaku është përfolur shpesh edhe për format trupore për të cilat është lakmuar edhe nga femrat e reja.

E sot ajo ka sjellë dy foto në të cilat duket  plot stil, e me siguri edhe vajzat e reja do e xhelozojnë./Kosovarja/

The post Sa shumë i është rritur djali Gjyle Qollakut appeared first on Gazeta Press.