Kur dhe ku do të zhvillohet finalja mes Chelseat dhe Manchester Cityt?

257
kur-dhe-ku-do-te-zhvillohet-finalja-mes-chelseat-dhe-manchester-cityt?

Chelsea vs Manchester City do të jetë finalja e Ligës së Kampionëve për edicionin 2020/21.

Chelsea e ka eliminuar Real Madridin për t’u kualifikuar në finale të Ligës së Kampionëve.

Chelsea e eliminoi Realin me rezultat të përgjithshëm 3-1.

Blutë, në finale do të përballen me Manchester Cityn, do të jetë finale tërësisht angleze.

Man City do të ketë statusin e vendasit, kurse Chelsea atë të mysafirit.

Finalja do të zhvillohet me 29 maj në Stamboll në “Ataturk Olympic Stadium”.

The post Kur dhe ku do të zhvillohet finalja mes Chelseat dhe Manchester Cityt? appeared first on RahovecNET.