22 vjeçari nga Kosova vjedhë 80 mijë euro në Francë, i blen shtëpi dhe veturë babait në Kosovë

164
22-vjecari-nga-kosova-vjedhe-80-mije-euro-ne-france,-i-blen-shtepi-dhe-veture-babait-ne-kosove

Një 22 vjeçar nga Kosova që jeton në Strasburg të Francës është arrestuar pasi kishte vjedhur 80 mijë euro nga kompania ku punonte.

I riu kosovar punonte në një kompani të duhanit në Francë, dhe me paratë e vjedhura i ka blerë babait të tij në Kosovë shtëpi dhe veturë.

Për tri vjet me radhë, i riu që dyshohet të jetë nga Kosova, ka vjedhur mbi 80 mijë euro pa dijeninë e shefit të tij.

Vjedhjen e ka bërë përmes arkës së parave të gatshme, duke bërë më pas rimbursime false, shkruan media L’Alsace.

Pas intervistimit nga prokurori djali dhe babai, të cilët u ndaluan për mashtrim dhe pastrim parash, pranuan veprën penale.