Sunday, September 24, 2023

Arkivat Përditshëm May 6, 2021

dyshohet-per-mjet-shperthyes-ne-nje-objekt-ne-prishtine

Dyshohet për mjet shpërthyes në një objekt në Prishtinë

0
Policia e Kosovës ka pranuar një informatë për një mjet të dyshuar shpërthyes në një objekt që ndodhet në zonën industriale në Prishtinë. Këtë e...
caktohet-trupi-gjykues-per-salih-mustafen

Caktohet trupi gjykues për Salih Mustafën

0
Kryetarja e Dhomave të Specializuara Ekaterina  Trëndafilova ka caktuar trupin gjykues në rastin e Salih Mustafës. Përmes një komunikate për media, Dhomat e Specializuara të...
cavani-vjen-me-supergol

Cavani vjen me supergol

0
Manchester United i ka shënuar Romës edhe në Olimpico. Në minutën e 39’, sulmuesi Edinson Cavani ka realizuar një gol të bukur për 0-1 dhe...
deklarohet-zidane-pas-eliminimit-te-real-madridit-nga-liga-e-kampioneve

Deklarohet Zidane pas eliminimit të Real Madridit nga Liga e Kampionëve

0
Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, e ka pranuar se Chelsea ishte ekip dukshëm më i mirë sesa skuadra e tij dhe se e...
abdixhiku:-nuk-besoj-qe-gervalla-ka-cuar-dosje-ne-gjykaten-speciale

Abdixhiku: Nuk besoj që Gërvalla ka çuar dosje në Gjykatën Speciale

0
I pyetur se a beson që Gërvalla ka dorëzuar dosje në Speciale, Abdixhiku thotë se nuk beson që ta ketë bërë një gjë të...
mcallister-kritik-ndaj-be-se:-te-mbaje-premtimin-per-liberalizimin-e-vizave-per-kosoven

McAllister kritik ndaj BE-së: Të mbajë premtimin për liberalizimin e vizave për Kosovën

0
Në fjalën e tij tha se vonesat e bëra në lidhje me këto çështje e ulin kredibilitetin e unionit. “Dua të flas për përgjegjësinë e...
ermira-sjelle-foto-te-papublikuar-nga-martesa-me-goldin

Ermira sjellë foto të papublikuar nga martesa me Goldin

0
Gold Ag dhe Ermira Shkodra u fejuan dhe martuan në fshehtësi. Reperi kosovar vendosi që celebrimet për të dyja rastet ti bëjë larg syrit mediatik,...
me-kembet-hapur-e-gjoksin-ne-fushe,-angela-‘djeg’’-instagrami

Me këmbët hapur e gjoksin në fushë, Angela ‘djeg’’ instagrami

0
Modelja superseksi Angela Martini ka publikuar disa fotografi nga e kaluara. Ajo postoj fotografit teksa shihet buzë deti, shkruan Gazeta Press. Angela në këto fotografi po...
rama-per-dialogun-kosove-serbi:-eshte-tejzgjatur,-perfshirja-e-gjermanise-dhe-frances-e-rendesishme

Rama për dialogun Kosovë-Serbi: Është tejzgjatur, përfshirja e Gjermanisë dhe Francës e rëndësishme

0
Rama thotë se vendet e këtij rajoni duhet të punojnë së bashku për atë që është e mundur. I pari i Qeverisë së Shqipërisë shton...
ambasadori-gjerman-i-del-ne-mbrojtje-donika-gervalles

Ambasadori gjerman i del në mbrojtje Donika Gërvallës

0
Me anë të një postimi në Twitter, Rohde ka thënë se skenat në Kuvend sot ishin të papranueshme, teksa ka thënë se Gërvalla po...