Tha se Gërvalla e mbron UÇK-në, ish-këshilltari i Thaçit i përgjigjet Kurtit

129
tha-se-gervalla-e-mbron-uck-ne,-ish-keshilltari-i-thacit-i-pergjigjet-kurtit

Në formë ironike, Behramaj i është përgjigjur duke i thënë se “aq mirë po e mbron ai dhe Gërvalla UÇK-në, sa që Bërnabiq dhe Selakoviq mund të shijojnë letargjinë e gjumit dimëror”, shkruan Rahovec.net.

“Ani qytetarët u besonin premtimeve të Kurtit, që kur Vetëvendosje vjen në pushtet do ta mbyllë krejtësisht Gjykatën Speciale”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Po Albin, ti dhe kryediplomatja Schëarz po e mbroni dhe afirmoni shumë mirë luftën tonë çlirimtare. Jo vetëm Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin, por edhe Rexhep Selimin po e mbroni aq mirë, saqë Vuçiqi, Bërnabiqi apo ai Selakoviqi lirisht mund ta shijojnë edhe letargjinë e gjumit dimëror.

Ani qytetarët u besonin premtimeve të Kurtit, që kur Vetëvendosje vjen në pushtet do ta mbyllë krejtësisht Gjykatën Speciale!. /Rahovec.net/