Tuesday, June 6, 2023

Arkivat Përditshëm May 5, 2021

samsung-sjell-celulare-me-kamera-te-“padukshme”

Samsung sjell celularë me kamera të “padukshme”

0
Me Galaxy Z Fold 3, Samsung ka fshehur plotësisht kamerën selfie nën ekran për herë të parë. Pas viteve të kërkimit dhe zhvillimit, duket se...
zanetti-thote-se-pandemia-e-ka-goditur-rende-interin:-“superliga-ishte-gabim”

Zanetti thotë se pandemia e ka goditur rëndë Interin: “Superliga ishte gabim”

0
Legjenda e Interit, Javier Zanetti, tani zëvendës president i kampionëve të Italisë – haptazi ka deklaruar se klubi italian ka probleme serioze ekonomike. Pandemia COVID-19...
chelsea-me-nje-ndryshim-ne-formacion-per-ndeshjen-me-realin

Chelsea me një ndryshim në formacion për ndeshjen me Realin

0
Thomas Tuchel ka hedhur në fushë më të mirët për sfidën e kthimit me Real Madridin. Për dallim nga Zidane, trajneri i Chelsea nuk ka...
kurti-gudjev:-bullgaria-mbeshtet-perspektiven-evropiane-te-kosoves

Kurti-Gudjev: Bullgaria mbështet perspektivën evropiane të Kosovës

0
Kryeministri Kurti vlerësoi përkrahjen e shtetit bullgar për Kosovën dhe tha se Bullgaria është vend mik i Kosovës. Ai vlerësoi raportet e mira ekonomike...
nisma-e-quan-hipokrite-qeverine,-kritikon-qe-nuk-veproi-ne-mbrojtje-te-krereve-te-uck-se

Nisma e quan hipokrite Qeverinë, kritikon që nuk veproi në mbrojtje të krerëve të...

0
“Shteti duhet ta koordinojë mbrojtjen e të pandehurve. Pse heshti Albin Kurti kur gjykata duhej të vendoste për mbrojtjen në liri. Në cilësinë e...
eskalon-autorja-e-perputhen:-a-mendoni-se-jam-veshur-si-lope?

Eskalon autorja e Përputhen: A mendoni se jam veshur si lopë?

0
Olsa Muhameti është aktive me postime në rrjete sociale. Ajo ndanë postime të shumta derisa së fundi ka befasuar me veprimin e saj. Në storie në...
blerona-zeqiri-tregon-trupin-peshk-teksa-nxjerre-barkun-e-sheshte-jashte

Blerona Zeqiri tregon trupin peshk teksa nxjerrë barkun e sheshtë jashtë

0
Me siguri iu kujtohet se si ishte Blerona vite më parë. Moderatorja kosovare dikur kishe shumë kilogramë, por tani jo më. Pesha e tepërt iu bë...
koha-kur-gervalla-thoshte-se-kurti-ka-ideologji-komuniste-dhe-kerkonte-largimin-e-tij-nga-vv

Koha kur Gërvalla thoshte se Kurti ka ideologji komuniste dhe kërkonte largimin e tij...

0
Mirëpo jo aq e kujdesshme ishte treguar Gërvalla në një intervistë të vitit 2014,  ku ishte shprehur me një diskurs jashtëzakonisht të ashpër karshi...
tha-se-gervalla-e-mbron-uck-ne,-ish-keshilltari-i-thacit-i-pergjigjet-kurtit

Tha se Gërvalla e mbron UÇK-në, ish-këshilltari i Thaçit i përgjigjet Kurtit

0
Në formë ironike, Behramaj i është përgjigjur duke i thënë se “aq mirë po e mbron ai dhe Gërvalla UÇK-në, sa që Bërnabiq dhe...
audi-e-tron-gt-ka-mberritur-ne-sallat-e-ekspozites,-mesohet-sa-duhet-paguar-per-te

Audi e-Tron GT ka mbërritur në sallat e ekspozitës, mësohet sa duhet paguar për...

0
Me lansimin e Audi e-tron GT, kjo kompani ka treguar qartë se ka vendosur të bëhet një nga liderët në zhvillimin e elektromobilitetit. Menjëherë pas...